Pomysł na przeszklenia na zimę …

Zacinający deszcz, bure niebo i zamierające z zimna rośliny w ogrodzie. Tuż obok, za szybą, gąszcz egzotycznej zieleni, stolik, fotel i przytulne ciepło wokół, czyli ogród zimowy. Dzisiaj to już nie problem! Dako produkuje takie przeszklenia jakie życzy sobie klient , nie są już straszne gabaryty ,ponieważ profile są odpowiednio wzmacniane do każdego wymiaru. Ogród zimowy, jak żadne inne pomieszczenie domu, daje możliwość wypatrywania pierwszej świątecznej gwiazdki przez szklane szyby i dach. W tym pomieszczeniu w sposób szczególny można wyczarować świąteczną atmosferę.

 

Jeśli ogród zimowy ma być ogrzewany i wykorzystywany przez cały rok jako miejsce wypoczynku, trzeba zaprojektować konstrukcję tak, aby spełniała określone wymogi izolacyjności cieplnej. Na połączeniach z domem i z fundamentem nie mogą się pojawić mostki termiczne, trzeba też zadbać o prawidłowe rozwiązanie ogrzewania i wentylacji. Jeśli natomiast ogród ma być sezonowy, czyli bez utrzymywania w nim temperatury pokojowej i w chłodne miesiące służący jako przechowalnia delikatnych roślin ogrodowych, to jego parametry cieplne nie są tak istotne. Idalne do stworzenia ogrodu marzeń będą witryny połączone z drzwiami HST :

 • Drzwi tarasowe podnoszono – przesuwne

  hst PVC prog
  hst PVC prog zblizenie

  Najważniejsze zalety

  • Maksymalny prestiż i elegancja
  • Wygodne otwieranie i zamykanie
  • Licowanie progu z posadzką

  Charakterystyka

  Drzwi działają w oparciu o innowacyjny podnoszono-przesuwny system otwierania, który delikatnie unosi skrzydło poruszające się na specjalnych rolkach. Dzięki temu przesuwanie drzwi nie wymaga żadnego wysiłku.

  Próg drzwi można zlicować od wewnątrz z płaszczyzną podłogi. System pozwala na konstruowanie wyjątkowo dużych przeszkleń, które maksymalnie doświetlają wnętrze, nadając mu przestrzenny i prestiżowy charakter.

  Informacje techniczne

  • Maks. waga skrzydła: 250 kg
  • Maks. wysokość drzwi: 2,7 m dla białych i 2,5 m dla pozostałych kolorów
  • Maks. szerokość drzwi: 6,5 m
  • Maks. powierzchnia skrzydła: 6,5 m2
  Drzwi dostępne w seriach

  DPQ-82, DPP-70

Budujesz dom … czas pomyśleć już teraz czy chcesz w  niebanalny sposób powiększyć  przestrzeń  w domu. Efektowna jadalnia, funkcjonalne biuro, salon wypoczynkowy…i wyjątkowe chwile przy świetle księżyca .

Zapraszamy