Garaż stał się nieodłącznym elementem uwzględnianym przy projekcie i budowie współczesnego domu jednorodzinnego.

Planując budowę swojego domu dobrze jest uwzględnić aranżację przestrzeni, która umożliwi przechowywanie służących nam codziennie środków transportu – samochodów i rowerów. Garaż skutecznie ochroni je przed złodziejami i szkodliwym działaniem różnorodnych warunków atmosferycznych. Wygodne i funkcjonalne korzystanie z niego wiąże się z wyborem odpowiedniej bramy garażowej. W ofercie DAKO można znaleźć dwa typy rozwiązań garażowych.

bramy garazowe

Ciągle rosnącą popularnością cieszą się bramy segmentowe, które nie tylko dobrze się prezentują, ale także są łatwe i komfortowe w obsłudze oraz pozwalają zaoszczędzić miejsce na podjeździe.

Inną propozycją są bramy rolowane – często wybierane w sytuacji garażu o rozmiarach niewystarczających do zamontowania poziomego prowadzenia pod sufitem. Bramy rolowane polecane są do budynków prywatnych oraz obiektów użyteczności publicznej.

Bramy segmentowe 570x321
shadow 8

Bramy garażowe segmentowe

rolowana 570x321
shadow 8

Bramy garażowe rolowane

Jakie są cechy dobrej bramy garażowej? O czym pamiętać i na co zwracać uwagę?

Przedstawiamy 5 najważniejszych punktów!

»TRWAŁOŚĆ – główne elementy wykorzystywana podczas produkcji, czyli panele bram garażowych oraz stal istotnie wpływają na żywotność i niezawodność końcowego produktu. Wykonanie z materiałów najwyższej jakości oraz wyposażenie w sprawdzone i stabilne elementy konstrukcyjne to gwarancja tego, że brama posłuży przez wiele lat.

»BEZPIECZEŃSTWO – niezawodność bramy garażowej i dobór odpowiednich zabezpieczeń to gwarancja bezpieczeństwa użytkowników garażu (którymi są przecież także dzieci!). Warto zwrócić szczególną uwagę na wyposażenie w elementy gwarantujące bezpieczeństwo takie jak: wyłącznik przeciążeniowy, zabezpieczenia w przypadku pęknięcia linki i sprężyny, czy bezpieczny kształt panelu nie pozwalający na przypadkowe przygniecenie palców.

»MONTAŻ – właściwie przeprowadzony zapewnia płynną pracę bramy oraz eliminuje ewentualne straty ciepła, które mogłyby obniżać właściwości termoizolacyjne garażu.

»STEROWANIE – odpowiednio dobrany, szybki i energooszczędny napęd ułatwia obsługę bramy i gwarantuje komfortowe korzystanie z niej w różnych okolicznościach. Szeroki wybór wyposażenia dodatkowego napędu bramy pozwala na dopasowanie jego funkcji do potrzeb użytkowników i gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfortu obsługi bramy.

»WYGLĄD – wizualna strona Twojej stolarki to ta, na którą w trakcie użytkowania zwracamy największą uwagę. Jeśli chcesz mieszkać w pięknym domu – zadbaj o piękne drzwi, oraz okna, bramę i rolety pasujące zarówno do siebie nawzajem i do Twojego domu. Ze względu na sporą powierzchnię brama staje się istotnym elementem elewacji, szczególnie warto zadbać o dopasowanie jej do charakteru i pozostałych elementów domu.